Jak działa kolejka elektryczna?
Kolejka elektryczna to świetna zabawa zarówno dla młodszych pasjonatów kolei i modelarstwa, jak i tych dorosłych. To pasja, która potrafi pochłonąć na długie godziny. Modelarstwo kolejowe jest niemal tak starym hobby jak sama kolej - pierwszy model - kolej księcia imperium zamówił cesarz Napoleon III dla swojego syna w 1840 roku. Nim zaczniesz budować swoją kolekcję, dowiedz się, jak działa kolejka elektryczna.
Co znajdziemy w zestawie startowym?
W większości zestawów startowych znajdziesz wszystkie potrzebne elementy, dzięki którym uruchomisz swoją pierwszą kolejkę elektryczną. Z uwagi na fakt, że większość kolejek jest zasilanych z gniazdka elektrycznego (choć zdarzają się i takie na baterię, jednak to rozwiązanie stosowane głównie w zabawkowych modelach) w pudełku znajdziesz zasilacz. Kolejny element to kontroler, za pomocą którego będziesz sterować zestawem. W zestawie znajdziesz też tory, które musisz połączyć ze sobą zgodnie z instrukcją. No i najważniejsze: lokomotywa i podłączone do niej wagoniki, które mogą się z reguły poruszać zarówno do przodu i do tyłu.
Później możesz dokupić budynki oraz tunele czy elementy krajobrazu, oraz światła.
Jeśli już zdecydujemy się na zestaw jednego producenta w wybranym przez siebie systemie zasilania (do wyboru mamy te na prąd stały lub zmienny, choć w naszym kraju ten pierwszy to popularniejsze rozwiązanie) koleje elementy powinny również pasować do zestawu.
Kolejki doskonale odwzorowują prawdziwe wagony i lokomotywy. W modelach najwyższej jakości możemy dostrzec prawdziwe szczegóły takie jak kolor foteli, czy układ krzeseł w przedziale, zgodny z tym który jest stosowany w prawdziwych pociągach. Niektórzy modelarze - pasjonaci tego stopnia stawiają na realizm, że próbują oddać na swoim torze wpływ warunków pogodowych czy korozji, która przecież dotyka starsze wagony.
Jeśli zapragnąłeś posiadać własną kolejkę, to zapraszamy do kontaktu z naszą firmą, chętnie objaśnimy szczegóły działania kolejki na konkretnym przykładzie.